Wygraliśmy konkurs na Najlepszy Projekt Ekologiczny 2022r.
Proszę czekać...

Trwa wysyłanie formularza...
Proszę czekać...

Trwa wysyłanie reklamacji...
AKTUALNOŚCI
Wygraliśmy konkurs na Najlepszy Projekt Ekologiczny 2022r.
2022-10-11

Ciekawi jesteście jak wygląda Najlepszy ekologiczny projekt roku 2022 ?


07 października odbyła się oficjalna gala i ogłoszenie wyników konkursu organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego - PLGBC.

 

Najlepszy projekt ekologiczny 2022 roku należy do nas!
Gratulacje dla naszych architektów, a poniżej któtko o założeniach zwycięzkiego projektu - Kompleksu Work Life Balance wykonanego w całości w naszej technologii.

 

Work Life Balance - To projekt który nie dotyczy tylko samego obiektu, wykorzystuje najnowsze możliwości techniczne w budownictwie ekologicznym, stawia także na socjologiczne znaczenie architektury.


Funkcja budynku została uzupełniona o usługi – zaprojektowano między innymi przedszkole, czy restaurację w poziomie parteru, która z jednaj strony obsługiwać może pracowników, z drugiej otwiera budynek na ulicę i tworzy atrakcyjne miejsce spotkań. Strefa wejściowa zawiera w sobie amfiteatralny plac, pozwalający w dzień na integrację pracowników, a wieczorami na integrację społeczności. Na dachach utworzono przestrzenie do wspólnego spędzania czasu – ogród zimowy, zadaszone tarasy, czy miejską pasiekę z hodowlą roślin miododajnych. Na tyłach budynku przewidziano atrakcyjną strefę wypoczynkową, skoncentrowaną wokół stawów deszczowych, z przestrzenią do jogi, siłownią czy łąką kwietną z rozstawionymi hamakami. Budynek nie stanowi dominanty, nie jest blokadą urbanistyczną – pozwala na „przepływ” ludzi, zmieniając się w ciągu dnia. Dzięki najnowszym technologią pozwala na korzystanie z przestrzeni 24 h na dobę bez dodatkowego zużycia energii.


Biorąc pod uwagę zmiany jakie zachodzą w środowisku na naszych oczach, spróbowaliśmy stworzyć wytyczne, co potrzebne jest, by móc w znaczących sposób ograniczyć korzystanie z transportu indywidualnego. Miasta nie powinny pozwalać na powstawanie nowych tego typu obiektów w miejscach do tego nie przystosowanych. Konieczne jest lokalizowanie biur w miejscach, do których możliwe jest sprawne dostanie się komunikacją miejską. W bezpośrednim sąsiedztwie powinny znajdować się stacje rowerów i hulajnóg miejskich, wiaty rowerowe i szatnie dla rowerzystów, a to wszystko w pobliżu ciągów pieszych i rowerowych. Dodatkowo przed wejściem do obiektu przewidziano miejsca dla osób niepełnosprawnych i place kiss&ride pozwalające na carsharing.

Budynek zaprojektowano z wykorzystaniem konstrukcji Wood Core House, który gwarantuje redukcje czasu trwania budowy przy jednoczesnym ograniczeniu niezbędnego sprzętu budowlanego. Nowatorska konstrukcja umożliwia zastosowanie dużych przeszkleń, nieosiągalnych dla bardziej tradycyjnych konstrukcji drewnianych. Cała konstrukcja wykonana jest z certyfikowanego drewno KVH najwyższej jakości.

System wyróżnia się niespotykanymi właściwościami wytrzymałościowymi, które potwierdzone zostały podczas licznych testów i badań na Politechnice Śląskiej, przeprowadzonych w skali rzeczywistej.
Konstrukcje wykonane w szkielecie drewnianym charakteryzują się mniejszą bezwładnością cieplną co w połączeniu z nowoczesnymi systemami, pozwala zachować optymalną temperaturę bez zużywania dużej ilości energii, redukując tym samym operacyjny ślad węglowy.

Wykorzystując moduły Wood Core House zmniejsza się czas trwania budowy bez konieczności używania ciężkiego sprzętu budowlanego, co również redukuje emitowane gazy cieplarniane względem innych technologii prefabrykacji.

 

To co, kto chciałby pracować w takim biurowcu ?

Powrót


PROJEKTOWANIE W NASZYM SYSTEMIE

Nasza technologia pozwala na zaprojektowanie praktycznie każdej bryły budynku szkieletowego.

Zasady projektowania są bardzo proste – architekci otrzymują jasne wytyczne i instrukcję jak zaprojektować budynek, by był w pełni zmodułowany, a co za tym idzie zoptymalizowany kosztowo.

W naszym systemie nie ma żadnych ograniczeń – projektowany budynek opiera się na 5 panelach, którymi architekt żongluje tworząc projekt domu zgodnie z oczekiwaniami i wizją klienta.

Projektując w systemie Wood Core House masz pewność, że tworzysz projekt w systemie w pełni przebadanym pod kątem zastosowanych przekroi drewna ale i zastosowanych łączników. Projektujesz w systemie, który otrzymał certyfikat NRO.

PRZYKŁADOWE PROJEKTY BUDYNKÓW ZMODUŁOWANYCH
Wood Pack przyszłością konstrukcji szkieletowych
Kontakt