TECHNOLOGIA
Dzięki środkom unijnym pozyskanym z NCBR, realizujemy projekt mający na celu opracować innowacyjną technologię systemu prefabrykacji drewnianych i drewnopodobnych elementów modułowych oraz innowacyjnego systemu budowy obiektów modułowych. Pozwoli to na oddanie do użytku całkowicie przebadanej technologii stawiania domów szkieletowych w autorskim, patentowanym systemie Wood Core House.

Skontaktuj się z nami

Drewno

Główny materiał konstrukcji domu od Wood Core House. W naszej technologii wykorzystujemy drewno KVH i BSH, które sprowadzamy z Austrii od wiodącego producenta.

Konstrukcyjne drewno lite KVH posiada Niemiecki Certyfikat Jakości (Zertifikat KVH MPA Stuttgart).

W opisie certyfikacyjnym klasyfikuje się je jako materiał wykorzystywany w najnowocześniejszym budownictwie.​

Specyfikacja:

klasa wytrzymałości C24 według normy PN-EN 338:2016

wykonanie według norm PN-EN 14080:2013, PN-EN 15497:2014, PN-EN 336:2013-12

drewno heblowane, fazowane czterostronnie

suszone komorowo do wilgotności 15 % +/- 3%

przegroda ścienna w klasie NRO​

ognioodporność D, s2, d0 (PN-EN 14080:2013​)

brak grzybów czy insektów

cięcie rozdzielające rdzeń drzewa​

nie posiada uszkodzeń

charakteryzuje się stabilnością kształtów i wymiarów​.

Specyfikacja

Do produkcji konstrukcji używamy wyłącznie certyfikowanych materiałów. Pozwala to zachować najwyższą jakość budynku oraz gwarancję stabilności i bezpieczeństwa na długie lata.

Wykorzystujemy drewno KVH i BSH (pochodzące z Austrii - suszone komorowo i umartwione)

Łączenie konstrukcji wykonujemy wyłącznie certyfikowanymi elementami

Stosujemy certyfikowane wzmocnienia konstrukcji (elementy łączone w jednej linii)

Łączniki, kotwy

Dla zachowania długowiecznej stabilności konstrukcji stosujemy łączniki ciesielskie, kotwy, śruby, zszywki i pozostałe połączenia śrubowe od znanych, światowych producentów.

Wykorzystujemy certyfikowane materiały złączne oraz narzędzia do ich połączenia, co pozwala otrzymać najwyższą jakość, stabilność konstrukcji, a tym samym bezpieczeństwo mieszkańców.

Certyfikaty

Każdy element konstrukcji (drewno, śruby, łączniki stalowe) posiada certyfikat jakości, by mieć pewność, że oferowane przez nas produkty, spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa.

BADANIA konstrukcji

W Wood Core House wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i obietnice opieramy na rzetelnie przeprowadzonych badaniach i testach. Jesteśmy jedną z nielicznych firm, która przeprowadza badania wytrzymałościowe w skali rzeczywistej.

Współpracujemy z Politechniką Śląską badając wytrzymałość zarówno pojedynczych elementów, fragmentów ścian, ścian ze stropem, jak i całej konstrukcji. Dziś jesteśmy po kilkunastu testach na pełnowymiarowych elementach a wyniki pokazują, że nasza konstrukcja z dużym zapasem spełnia normy wytrzymałości konstrukcji.

PRODUKCJA

Dzięki NCBR wyposażyliśmy się w linię produkcyjną, która wkrótce pozwoli nam produkować nasze drewniane konstrukcje szkieletowe.

Poprzez autorskie rozwiązania, 80% zamawianego budynku zawsze dostępne będzie na hali produkcyjnej, pozostałą część będziemy w stanie wyprodukować w 3 dni. Dzięki innowacyjnemu procesowi produkcji ilość odpadów przypadających na dom o powierzchni 136 m2 to zaledwie 0,15 m3

MONTAŻ

Po dostarczeniu Wood Pack’a - tak nazwaliśmy rodzaje naszych konstrukcji, wraz z instrukcją, 2 do 4-osobowa ekipa budowlana nie będzie miała najmniejszych problemów z połączeniem elementów do stanu surowego otwartego w zaledwie 6 dni. Bez konieczności użycia ciężkiego sprzętu.

Szybkość montażu będzie znacznie przewyższać tradycyjne budownictwo szkieletowe, a uzyskana sztywność będzie znacznie wyższa od dotychczasowego budownictwa drewnianego na rynku.

Można powiedzieć, że budowa domu szkieletowego od Wood Core House będzie nawiązywać do składanie klocków lego.

Oczywiście czas montażu uzależniony będzie od wielkości konstrukcji, stopnia jej skomplikowania oraz ilości pracowników na placu budowy. Opracowujemy instrukcję montażu naszych Wood Pack”ów taka aby była ona prosta i intuicyjna. Zakładamy, że do postawienia budynku wystarczy 2-, 3- lub 4-osobowa ekipa budowlana, a przewidywany czas oscylować będzie w 6 dniach roboczych.

Jesteś zainteresowany najnowocześniejszą technologią budowy drewnianych technologii szkieletowych?

Jesteś architektem, firmą wykonawczą lub budowlaną? Poszukujemy firm partnerskich chcących pojektować i budować domy w technologii szkieletowej. Napisz do nas w celu umówienia spotkania lub zadzwoń, żeby dowiedzieć się więcej o naszej autorskiej technologii.