O FIRMIE
Wood Core House
Polska firma zajmująca się produkcją drewnianych konstrukcji szkieletowych w autorskiej i zgłoszonej do opatentowania technologii, którą rozwijamy dzięki środkom z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Nasze działania opieramy na szeroko prowadzonych badaniach dotyczących bezpieczeństwa i odporności technologii. Jesteśmy jedną z nielicznych firm, która przeprowadza badania wytrzymałościowe w skali rzeczywistej.

Poszukujemy firm partnerskich chcących projektować i budować domy w technologii szkieletowej

Współpracujemy z niezależnymi podmiotami badawczymi jak Politechnika Śląska i Instytut Techniki Budowlanej, gdzie pod okiem najlepszych naukowców i specjalistów udoskonalamy nasze rozwiązania konstrukcyjne.

Przed oddaniem technologii do użytku chcemy zapewnić o bezpieczeństwie naszego systemu modułowego udowadniając, że spełnia ona wszystkie normy i standardy wytrzymałościowe, również te wymagane w budownictwie jedno- i wielorodzinnym oraz budynkach użyteczności publicznej.
Opracowany przez nas system budowy domów szkieletowych pozwoli w łatwy sposób transportować nasze konstrukcje dzięki czemu będziemy mogli nawiązać współpracę z architektami oraz firmami wykonawczymi zarówno w Europie jak i na całym świecie.
Dodatkowo, dzięki prostej konstrukcji i łatwości montażu, do połączenia elementów nie trzeba używać ciężkiego sprzętu czy specjalistycznych narzędzi budowlanych.
Wierzymy, że przyszłość budownictwa to ekologia oraz innowacyjne rozwiązania. W Wood Core House jesteśmy przekonani, że odpowiedzią na te wyzwania jest lite drewno konstrukcyjne KVH, z którego powstają nasze konstrukcje szkieletowe.

Każdy element konstrukcji (drewno, śruby, łączniki stalowe) posiada certyfikat jakości, by mieć pewność, że oferowane przez nas produkty, spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa.
Opracowana technologia innowacyjnych drewnianych konstrukcji została doceniona przez NCBR, co przełożyło się na pozyskanie środków z Unii Europejskiej i dofinansowanie naszego projektu pn. "Opracowanie innowacyjnej technologii systemu prefabrykacji drewnianych i drewnopodobnych elementów modułowych oraz innowacyjnego systemu budowy obiektów modułowych".

Jesteś zainteresowany najnowocześniejszą technologią budowy drewnianych konstrukcji?

Jesteś architektem, firmą wykonawczą lub budowlaną? Poszukujemy firm partnerskich chcących pojektować i budować domy w technologii szkieletowej. Napisz do nas w celu umówienia spotkania lub zadzwoń, żeby dowiedzieć się więcej o naszej autorskiej technologii.