Zrównoważone budownictwo na Fali Trendu. Deweloperzy i Inwestorzy na czele budowlanej rewolucji
Proszę czekać...

Trwa wysyłanie formularza...
Proszę czekać...

Trwa wysyłanie reklamacji...
AKTUALNOŚCI
Zrównoważone budownictwo na Fali Trendu. Deweloperzy i Inwestorzy na czele budowlanej rewolucji
2023-11-09

Zielona rewolucja w budownictwie przyspiesza.
Deweloperzy i inwestorzy zdają sobie sprawę, że ekologiczne podejście do budowy to nie tylko kwestia odpowiedzialności społecznej, ale także szansa na wyróżnienie i szybszą sprzedaż. 

Niedawno NCBIR w ramach projektu „budownictwo efektywne energetycznie”  oddało w Mysłowicach budynek wielorodzinny wykonany z prefabrykatów. Na rynku dostępne są kredyty hipoteczne umożliwiające zwrot całości lub części prowizji, oraz niższe oprocentowanie, a liczba firm specjalizujących się w budownictwie drewnianym wciąż rośnie. 
Do tej pory na polskim rynku budynków o konstrukcji szkieletowej drewnianej, dominowały budynki wznoszone w technologii lekkiej tzw. kanadyjskiej.
Jednak presja czasu, optymalizacji kosztów, usprawnień budowlanych i większych możliwości jakie oferuje prefabrykowane budownictwo w tzw. ciężkim niemieckim szkielecie, sprawia że po innowacyjne rozwiązania jakie oferuje system WoodCoreHouse, sięga coraz częściej segment B2B – deweloperzy i inwestorzy.

Przykładem może być deweloper Xenakis Development z Jaworzna, który po sukcesie sprzedaży I etapu,  rozbudowuje osiedle Nowy Paryż w Świętochłowicach o kolejną część domów wykonanych w technologii Wood Core House. W 2019 roku rozpoczęto budowę części osiedla w drewnianych szkielecie, a w III kwartale 2023 ruszyła budowa kolejnych domów w tej technologii.

Podobna sytuacja ma miejsce w Ptakowicach, gdzie firma LinkedTeam buduje osiedle Ostoja Ptakowice, według projektu – Dąb Portugalski (laureat nagrody Nestio2021 w kategorii najlepszy dom modułowy). Pierwsze domy w stanie surowym otwartym, były gotowe już w 27 dni.

Kolejna inwestycja będzie miała miejsce w Jastrzębiu Zdrój, gdzie firma MK Pompy ciepła, uzyskała pozwolenie na budowę i z początkiem grudnia rozpocznie montaż budynków według projektu Wiśnia Japońska (Gorczański_01).


Nie tylko branża deweloperska buduje w drewnie.

Zainteresowanie prefabrykowanym budownictwem drewnianym, widać również w sektorze publicznym i komercyjnym. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Pszczynie czy biurowy budynek firmy Transportowej Transland z Chorzowa, to również budynki które powstały w naszym systemie.

Deweloperzy i inwestorzy, widzą w tej technologii ogromny potencjał. Przede wszystkim dlatego, że jako jedyna firma oferuje system, składający specjalnie zaprojektowanych, prefabrykowanych i gotowych do montażu modułów, które pozwalają na zastosowanie ich w każdym segmencie budownictwa, od jednorodzinnych domów do budynków biurowych i użyteczności publicznej. Łączy się je ze sobą i układa jak klocki, przyspieszając tym samym i optymalizując prace budowlane. Biorąc pod uwagę szybkość i łatwość montażu, 2-3 osoby są w stanie skrócić  proces budowlany do tygodnia, a wcześniej  oddany do użytku budynek, pozwala na szybszy zwrot inwestycji.
To jedyne prefabrykowane konstrukcje szkieletowe, tak gruntownie przebadane i sprawdzone w warunkach rzeczywistych.

Wood Core House od wielu lat współpracuje z Politechniką Śląską i opiera swój system na jakości i bezpieczeństwie.
Do konstrukcji wykorzystujemy tylko certyfikowane surowce i materiały, a optymalizacja rozwiązań konstrukcyjnych, pozwoliła oferować aż 50-letnią gwarancję na elementy systemu.
System opracowano tak, by móc montować konstrukcje samodzielnie, lub skorzystać z autoryzowanych firm wykonawczych, dostępnych na terenie całej Polski.
To idealne rozwiązanie dla inwestorów, pragnących zapanować nad kosztami budowy.

Obawy przed nowym i nieznanym są częściowo zrozumiałe. Panujące stereotypy i wątpliwości czy klienci będą zainteresowani zakupem, to czynniki które czasem powstrzymują od decyzji. Jednak budownictwo drewniane to przyszłość i nic już tego nie powstrzyma. Warto zaufać sprawdzonym i bezpiecznym technologiom, które stawiają przede wszystkim na jakość i bezpieczeństwo. Warto zaufać tym, którzy sprawdzili już te rozwiązania u siebie i dołączyć do grona innowatorów wyznaczających trendy, a nie być tylko ich biernym naśladowcą gdy rynek się już nasyci.

 

20230921_065930

20230301_120644 

Powrót


PROJEKTOWANIE W NASZYM SYSTEMIE

Nasza technologia pozwala na zaprojektowanie praktycznie każdej bryły budynku szkieletowego.

Zasady projektowania są bardzo proste – architekci otrzymują jasne wytyczne i instrukcję jak zaprojektować budynek, by był w pełni zmodułowany, a co za tym idzie zoptymalizowany kosztowo.

W naszym systemie nie ma żadnych ograniczeń – projektowany budynek opiera się na 5 panelach, którymi architekt żongluje tworząc projekt domu zgodnie z oczekiwaniami i wizją klienta.

Projektując w systemie Wood Core House masz pewność, że tworzysz projekt w systemie w pełni przebadanym pod kątem zastosowanych przekroi drewna ale i zastosowanych łączników. Projektujesz w systemie, który otrzymał certyfikat NRO.

PRZYKŁADOWE PROJEKTY BUDYNKÓW ZMODUŁOWANYCH
Wood Pack przyszłością konstrukcji szkieletowych
Kontakt